-
iOn
vanaf € 29 395
Uw persoonlijke
Mobiele
MyPeugeot
Het innovatieve offensief dat werd gestart in 2010, het jaar van alle records, gaat verder. Peugeot presenteert als wereldpremière de nieuwe 308, lanceert de 508 en de nieuwste technieken, zoals:
– Microhybridetechnologie in de vorm van e-HDi op de 508 en op de nieuwe 308.
– De eerste dieselhybride ter wereld met de 3008 HYbrid4.
– 100% elektrisch rijden met de iOn.
2010: het jaar van de records
In 2010 behaalde Peugeot een record aantal verkopen, er werden in totaal 2.142.000 eenheden verkocht, een toename van 16,3%. Ook op andere belangrijke punten was 2010 voor Peugeot een belangrijk jaar:
Om deze voorspoedige ontwikkelingen in 2011 te kunnen voortzetten, presenteert Peugeot op de Salon van Genève een aantal nieuwe producten waarmee het merk haar ambities op het gebied van een schoner milieu en haar visie op automobiliteit in de toekomst laat zien.
Wereldpremière voor de nieuwe 308: innovatief, efficiënt en elegant
Na 3½ jaar en 900.000 verkochte auto's in meer dan 100 landen is het nu tijd voor de nieuwe 308 die op de Salon van Genève 2011 aan het publiek gepresenteerd zal worden.
Met z'n nieuwe design sluit de auto prima aan op de nieuwe stylingkenmerken van het merk. De auto is er in drie varianten (Berline, CC en SW), alle drie met een elegante hightech uitstraling. De nieuwe 308 heeft dynamiek en passie in z'n genen en met name de GTi heeft met zijn titaniumkleurige xenonverlichting een zelfverzekerde blik.
De nieuwe Peugeot 308 wil zijn leidende positie op het gebied van rijeigenschappen en wegligging graag bevestigen en streeft er tegelijkertijd naar een voorbeeld te zijn qua verbruik en milieuvriendelijkheid. Dit werd onder meer bereikt door een vermindering van het gewicht met 25 kg, banden met een extreem lage rolweerstand, nog minder luchtweerstand (Cx van 0,28 voor de zuinigste uitvoeringen: een record in dit segment) en optimalisering van de motoren (vier benzinemotoren met vermogens van 98 tot 200 pk, drie HDi-dieselmotoren met vermogens van 92 tot 150 pk).
Zo heeft de 308 met de 1.6 l e-HDi met 112 pk Euro5 met Stop&Start-techniek een uitstoot van slechts 98 g/km CO2, opnieuw een record in dit segment.
De Peugeot 508: verlangens en emotie
Met de nieuwe 508 die vanaf februari in de belangrijkste Europese landen leverbaar is, bevestigt het merk haar ambities in een marktsegment waar ze altijd al een vooraanstaande rol heeft gespeeld, dat van de grote en luxe sedans.
De nieuwe 508 is er in twee varianten, als Berline (met een lengte van 4,79 m) en als SW (4,81 m lang) met keuze uit diverse benzine- en dieselmotoren met vermogens van 112 tot 204 pk, stuk voor stuk motoren die uitblinken in krachtige prestaties en een laag verbruik. De auto heeft een uitgebreide uitrusting die de veeleisende automobilisten van vandaag beslist zal aanspreken.
Peugeot weet verlangens en emotie perfect te combineren met:
Met de 508 vervolgt Peugeot haar internationale offensief: de auto wordt in Frankrijk (Rennes) geproduceerd voor de Europese markt; de Berline zal ook in China (Wuhan) geproduceerd gaan worden om vanaf juli 2011 op de Chinese markt, de grootste markt in de wereld, geïntroduceerd te worden.
Voor het eerste volledige jaar (2012) van de 508 zet Peugeot in op een verkoop van 200.000 exemplaren wereldwijd, waarvan 1/3 in China en een podiumplaats in het D-segment op de Europese markt.
RCZ in beperkte oplage
In Genève kan het publiek ook kennismaken met de Peugeot RCZ Asphalt, een gelimiteerde uitvoering die in het voorjaar van 2011 in de showrooms staat: een bijzondere uitvoering van de 200 pk sterke standaardversie met matte grijze lak, 2-kleurige 19" lichtmetalen wielen en vele sportieve accenten aan de buitenzijde en in het interieur.
De RCZ werd in het voorjaar van 2010 gelanceerd en heeft inmiddels al meer dan 17.000 klanten weten te verleiden, waarmee de doelstelling voor 2010 ruimschoots werd overschreden.
Een comfortabele marktpositie bij de compacte MPV's:
In 2010, hun eerste volle levensjaar, werden in totaal meer dan 200.00 exemplaren van de 3008 en de 5008 verkocht, 25% meer dan de oorspronkelijke doelstelling terwijl de vraag groter was dan het aanbod.
Dankzij kenmerkende eigenschappen zoals ruimte, comfort, rijeigenschappen en veelzijdige gebruiksmogelijkheden zijn deze beide modellen bijzonder succesvol en is Peugeot nu een belangrijke speler in het segment van de compacte MPV's, een segment waar het merk tot 2 jaar geleden nog helemaal niet vertegenwoordigd was.
De 3008 HYbrid4 is de 1e dieselhybride ter wereld: een gelimiteerde versie in Genève
Medio 2011 presenteert Peugeot de eerste dieselhybride ter wereld, zowel qua prestaties als op het gebied van het milieu een unieke auto.
Bij de 3008 Hybrid4 drijft een 120 kW/163 pk sterke 2.0 HDi dieselmotor met roetfilter de voorwielen aan en zorgt een elektromotor met een vermogen van 27 kW/37 pk voor het aandrijven van de achterwielen. Dit concept biedt belangrijke voordelen zoals vierwielaandrijving, een maximum vermogen van 200 pk, de mogelijkheid van "Zero emission" en een gemiddeld verbruik vanaf 3,8 l/100 km.
Puur rijplezier in combinatie met een CO2-uitstoot vanaf slechts 99 g/km, maar liefst 35% minder dan bij een vergelijkbare verbrandingsmotor.
Peugeot presenteert in Genève een 3008 HYbrid4 Limited Edition: 300 unieke en genummerde exemplaren, in een witte parelmoerlak met een tweekleurige lederen bekleding, die in de herfst van 2011 geleverd gaan worden. In 2012 zal ook de Peugeot 508 als HYbrid4 op de markt verschijnen.
Microhybridetechnologie in de vorm van e-HDi op de 508 en de nieuwe 308
De 508 en de nieuwe 308 beschikken als eerste modellen over de allernieuwste technologie met een Stop&Start-systeem van de nieuwste generatie, later zullen andere modellen volgen.
Bij de e-HDi wordt een 1.6 l HDi Euro 5 dieselmotor voorzien van een omkeerbare dynamo die tevens als startmotor kan dienen. Verder beschikt het systeem over de mogelijkheid om tijdens het uitrijden energie terug te winnen en die op te slaan in een speciale accu die op zijn beurt dan weer zorgt voor extra energie tijdens het starten (e-booster). Dit concept biedt de volgende voordelen:
Elektriciteit: een realiteit in stroomversnelling
De Peugeot iOn: de volledig elektrisch aangedreven stadsauto voor de zakelijke en de particuliere rijder.
Lithium-ion batterijen leveren de energie aan een elektromotor van 47 kW (64 pk) waarmee de auto een topsnelheid kan bereiken van 130 km/h en een actieradius heeft van 150 km.
4 portieren, 4 zitplaatsen, stil, vlot, praktisch, ruim, compact, de iOn heeft alles in huis voor dagelijks gebruik in het drukke stadsverkeer tegen zo laag mogelijke kosten.
De iOn heeft al meerdere Europese prijzen in de wacht gesleept en de orderintake tot nu toe is zo groot dat de totale productiecapaciteit voor het eerste kwartaal van 2011 al is uitverkocht.
Maar ook bij elektrische aandrijving geldt voor Peugeot dat passie en rijplezier voorop blijven staan. Daarom is er de conceptcar EX1. Deze 2-zits roadster is ontwikkeld voor het ultieme genieten
De EX1 is gemaakt voor unieke prestaties: in Frankrijk en China zijn meerdere records qua acceleratie verbroken.
De manier waarop een auto wordt gebruikt, is aan verandering onderhevig en Peugeot speelt daar met nieuwe ideeën en concrete antwoorden feilloos op in.
Een duidelijk voorbeeld is de HR1 conceptcar, waarmee Peugeot de karakters van de typische stadsauto, een coupé en een SUV in één concept verenigt. Compact, wendbaar, onderscheidend en innovatief, daarmee weet de HR1 vooral jonge, trendgevoelige automobilisten te verleiden. De HR1 heeft een uitstraling die past bij de huidige, multimediale en interactieve maatschappij en biedt opvallend veel rijplezier.
De speciale portieren zorgen voor gemakkelijke toegang tot een innovatief en veilig interieur dat op verschillende manieren in te delen is.
Ook deze HR1 is voorzien van HYbrid4-technologie waarbij in dit geval een 3-cilinder 1.2 THP benzinemotor de voorwielen aandrijft en een elektromotor de achterwielen. Samen zorgen ze voor een maximum vermogen van 147 pk, een CO2-uitstoot van slechts 80 g/km (of 0 g/km bij volledig elektrische aandrijving) en daarbij beschikt de bestuurder bij deze conceptcar over permanente vierwielaandrijving.
Met Mu by Peugeot biedt Peugeot een hele nieuwe vorm van mobiliteit door een compleet aanbod van auto's, scooters, fietsen, bedrijfsauto's en accessoires, met name bestemd voor de klanten in de grote steden.
Met een breed aanbod, het gebruiksgemak en de aantrekkelijke tarieven heeft Mu by Peugeot al meer dan 6.000 klanten in 13 grote Europese steden weten te overtuigen. De invoering krijgt een vervolg met 75 nieuwe Europese locaties en tevens wordt het aanbod verder uitgebreid met bijvoorbeeld de inzet van de elektrische Peugeot iOn.
In Genève presenteert Peugeot bovendien het aanbod van Peugeot Connect dat inmiddels in 10 Europese landen operationeel is.
Peugeot Connect biedt 3 mogelijkheden: de noodoproep via Peugeot Connect SOS, een hulpoproep met Peugeot Connect Assistance en wagenparkbeheer via Peugeot Connect Fleet.
Deze diensten zijn beschikbaar of standaard op diverse modellen en daarmee is Peugeot marktleider op het gebied van de tertiaire veiligheid.
In februari liet Peugeot Sport het publiek met de nieuwe 908 al zien welke sportieve ambities ze heeft. De 908 moet, net als in 2010, de Intercontinental Le Mans Cup gaan winnen, met als hoogtepunt de 24 uur van Le Mans op 11 en 12 juni aanstaande.
De body van de nieuwe 908 is helemaal aan de technische reglementen aangepast en de auto kreeg een nieuwe V8 HDiF met een cilinderinhoud van 3,7 l die 550 pk levert.
Als wereldprimeur op de Salon van Genève zal Peugeot Sport tevens een nieuw concept tonen.